Jesteśmy ekspertami w cieniowaniu, kontrolowaniu klimatu, dopływu światła oraz oszczędzaniu energii. Dostarczamy i montujemy różne typy systemów cieniujących:

 • Termoizolacyjne
 • Zacieniajace
 • Termoizolacyjno – zacieniające
 • Do doświetlania
 • Do sterowania dniem i nocą

 

Kurtyny termoizolacyjne

Kurtyny termoizolacyjne są wykorzystywane zarówno do kontroli klimatu jak i oszczędzania energii. Istnieją różne rodzaje tkanin, które w znacznym stopniu przyczyniają się do lepszej izolacji szklarni oraz zmniejszenia nasłonecznienia.

 

Zacieniające

Typową cechą kurtyny zacieniającej jest to, że odbija światło słoneczne, utrzymując naturalną wentylację. Jest to możliwe dzięki otwartej strukturze tkaniny, tak że wymiana powietrza nastąpuje bez otwierania kurtyn. W ten sposób uzyskuje się chłodniejszy klimat w szklarni i uprawa może być realizowana w cieplejszych warunkach klimatycznych.

 

Do doświetlania

Ze względu na coraz bardziej rygorystyczne przepisy prawne w odniesieniu do emisji światła, rosnące koszty energii elektrycznej, coraz większą rolę zaczyna odgrywać efektywne wykorzystanie światła. Zostały opracowane różne rodzaje tkanin, w których wartość światła przechwytywanego zmienia się od 85% do 99%. Aby maksymalnie wykorzystać wymianę powietrza, istnieją również możliwości współpracy dwóch wartstw kurtyn, jedna pod drugą.

 

Do sterowania dniem i nocą

W celu zagwarantowania, że kurtyny nie będą przepuszczały światła, stosujemy specjalne metody montażu. Kurtyny do sterowania dniem i nocą stosuje się w celu ustalenia długości dnia, niezależnie od warunków zewnętrznych.

 

System ABS

System ABS to unikalny wynalazek w dziedzinie systemów cieniówek. Został on już zastosowany w wielu projektach z ogromną satysfakcją klientów. Ponieważ połączenie między profilem kurtyny, a linką ciągającą jest realizowane za pomocą systemu ABS, instalacja jest w stanie zawsze, bezpiecznie otworzyć się i zamknąć, a zwinięte kurtyny zajmują tak mało miejsca, jak tylko to możliwe.

 

System ISO++

System ISO ++ to podwójny system cieniówek, w którym materiały są instalowane w odległości 6 cm od siebie. Materiały sterowane są oddzielnie, a cała instalacja układana jest w kształt litery „W”.

Zalety:

 • Zmniejszenie efektu cienia.
 • Lepsza izolacja.

Ze względu na cienką warstwę stagnacji powietrza, wartość izolacji jest wyższa niż w przypadku tradycyjnych izolacji, gdzie powietrze jest w stanie “przenosić” ciepło przez konwekcję z jednej tkaniny kurtyny do drugiej.

 

System rolet

Rolety ścienne przyczyniają się do bardziej równomiernego rozkładu temperatury i konsekwentnego zwiększenia upraw w szklarni. Idealne zamykanie naszych rolet zapewnia maksymalną oszczędność energii i zmniejszenie lub zwiększenie wartości wpadającego światła. Ponadto, jeśli jest to pożądane, część szklarni może być całkowicie zacieniona.

 

Rolety międzynawowe

Dzięki zastosowaniu rolet międzynawowych Twin, można oddzielać klimaty w jednym obszarze szklarni. Rolety Twin mogą być również wykorzystywane w celach oszczędzenia energii lub zacieniowania powierzchni szklarni.

 

Kurtyny zewnętrzne

Zadaniem kurtyn zewnętrznych jest polepszenie regulacji klimatu w szklarni. Osiąga się to poprzez oddzielenie szklarni od zewnętrznych czynników pogodowych. Kurtyny zapewniają zmniejszenie nasłonecznienia i obniżenie temperatury w szklarni. Ponadto, poprzez zmniejszenie obciążenia instalacji chłodzenia, osiąga się mniejsze zużycie energii. Wietrzniki dachowe mogą pozostać zamknięte na dłużej, co prowadzi do dłuższego utrzymania stężenia CO2. W chłodniejszych miesiącach, rolety zewnętrzne pomagają w izolacji termicznej.

 

Moskitiery

System moskitier Intranetting © opracowany przez Bom Group jest optymalnie zintegrowany z wentylacją dachu, przy czym zapewnia:

 • minimalne straty światła
 • idealne dopasowanie do całości
 • współpracę z myjkami dachowymi
 • odpływ kondensatu.