SYSTEMY KURTYN

Jesteśmy ekspertami w cieniowaniu, kontrolowaniu klimatu, dopływu światła oraz oszczędzaniu energii. Dostarczamy i montujemy różne typy systemów cieniujących: Termoizolacyjne Zacieniajace Termoizolacyjno – zacieniające Do doświetlania Do sterowania dniem i nocą:

Termoizolacyjne
Zacieniajace
Termoizolacyjno – zacieniające
Do doświetlania
Do sterowania dniem i nocą

Kurtyny termoizolacyjne

Kurtyny termoizolacyjne są wykorzystywane zarówno do kontroli klimatu jak i oszczędzania energii. Istnieją różne rodzaje tkanin, które w znacznym stopniu przyczyniają się do lepszej izolacji szklarni oraz zmniejszenia nasłonecznienia.

Kurtyny doświetlające

Ze względu na coraz bardziej rygorystyczne przepisy prawne w odniesieniu do emisji światła, rosnące koszty energii elektrycznej, coraz większą rolę zaczyna odgrywać efektywne wykorzystanie światła. Zostały opracowane różne rodzaje tkanin, w których wartość światła przechwytywanego zmienia się od 85% do 99%. Aby maksymalnie wykorzystać wymianę powietrza, istnieją również możliwości współpracy dwóch warstw kurtyn, jedna pod drugą.

Do sterowania dniem i nocą

W celu zagwarantowania, że kurtyny nie będą przepuszczały światła, stosujemy specjalne metody montażu. Kurtyny do sterowania dniem i nocą stosuje się w celu ustalenia długości dnia, niezależnie od warunków zewnętrznych.

System ABS

System ABS to unikalny wynalazek w dziedzinie systemów cieniówek. Został on już zastosowany w wielu projektach z ogromną satysfakcją klientów. Ponieważ połączenie między profilem kurtyny, a linką ciągającą jest realizowane za pomocą systemu ABS, instalacja jest w stanie zawsze, bezpiecznie otworzyć się i zamknąć, a zwinięte kurtyny zajmują tak mało miejsca, jak tylko to możliwe

System rolet

Rolety ścienne przyczyniają się do bardziej równomiernego rozkładu temperatury i konsekwentnego zwiększenia upraw w szklarni. Idealne zamykanie naszych rolet zapewnia maksymalną oszczędność energii i zmniejszenie lub zwiększenie wartości wpadającego światła. Ponadto, jeśli jest to pożądane, część szklarni może być całkowicie zacieniona.

Rolety międzynanowe

Dzięki zastosowaniu rolet międzynawowych Twin, można oddzielać klimaty w jednym obszarze szklarni. Rolety Twin mogą być również wykorzystywane w celach oszczędzenia energii lub zacieniowania powierzchni szklarni.

Kurtyny zewnętrzne

Zadaniem kurtyn zewnętrznych jest polepszenie regulacji klimatu w szklarni. Osiąga się to poprzez oddzielenie szklarni od zewnętrznych czynników pogodowych. Kurtyny zapewniają zmniejszenie nasłonecznienia i obniżenie temperatury w szklarni. Ponadto, poprzez zmniejszenie obciążenia instalacji chłodzenia, osiąga się mniejsze zużycie energii. Wietrzniki dachowe mogą pozostać zamknięte na dłużej, co prowadzi do dłuższego utrzymania stężenia CO2. W chłodniejszych miesiącach, rolety zewnętrzne pomagają w izolacji termicznej.

Moskitiery

System moskitier Intranetting © opracowany przez Bom Group jest optymalnie zintegrowany z wentylacją dachu, przy czym zapewnia: minimalne straty światła idealne dopasowanie do całości współpracę z myjkami dachowymi odpływ kondensatu.

minimalne straty światła
idealne dopasowanie do całości
współpraca z myjkami dachowymi
odpływ kondensatu.

System ISO++

System ISO ++ to podwójny system cieniówek, w którym materiały są instalowane w odległości 6 cm od siebie. Materiały sterowane są oddzielnie, a cała instalacja układana jest w kształt litery „W”. Zalety: Zmniejszenie efektu cienia. Lepsza izolacja. Ze względu na cienką warstwę stagnacji powietrza, wartość izolacji jest wyższa niż w przypadku tradycyjnych izolacji, gdzie powietrze jest w stanie “przenosić” ciepło przez konwekcję z jednej tkaniny kurtyny do drugiej