SZKLARNIE

Szklarnie Venlo

Szklarnie typu Venlo to najczęściej budowane szklarnie na świecie. Wykonane są ze szkieletu ze stali ocynkowanej, szkła oraz aluminium. Nowoczesne szklarnie Venlo są efektem wielu lat pracy nad innowacjami wprowadzanymi przez Bom Group. Holenderskie normy oraz zalecenia dotyczące ochrony środowiska przyczyniły się do stworzenia szklarni o maksymalnej energooszczędności.

Innowacyjne konstrukcje Twinlight®, opracowane przez Bom Group pozwalają na budowę wyższych szklarni o bardziej spójnych klimatach uprawy.

Systemy dachowe stosowane w naszych szklarniach pozwalają na optymalną produkcję uprawy przy możliwie najniższych kosztach. Systemy te są odporne na najcięższe warunki atmosferyczne i wyposażone są w innowacyjne rynny aluminiowe. Wybór naszych systemów dachowych wpływa na zmniejszenie szkodliwych grzybów, wirusów oraz owadów.

Wentylacja jest jednym z głównych sposobów regulacji wilgotności i temperatury powietrza w szklarni. Systemy wentylacyjne zapewniają utrzymanie właściwej wymiany powietrza atmosferycznego. W zależności od warunków lokalnych może to odbywać się poprzez wywietrzniki dachowe, montowane na przemian, lub poprzez ciągły system wentylacji kalenicy.

Szklarnie Winterlight

Szklarnia Winterlight to nowa koncepcja szklarni, która łączy w sobie najlepsze rozwiązania projektowe i materiałowe.

Nowa zintegrowana konstrukcja szklarni Winterlight została opracowana we współpracy z Wageningen UR, Ludvig Svensson, Bayer CropScience i Glascom Tuinbouw. Koncepcja ta jest obecnie poddawana dalszym badaniom w miejscu WUR w Bleiswijk, Holandia.

Projekt został częściowo wsparty przez Kas als Energiebron, LTO Glaskracht Nederland’s program innowacji i kampanii, oraz holenderskie Ministerstwo Gospodarki.

Specyfikacja szklarni Winterlight:

Konstrukcja: W nawach o dł. 5.60 stosowane jest szkło o wym. 300 x 167 cm Konstrukcja szklarni malowana jest proszkowo na biało, tak aby zwiększyć poziom refleksji (90%).

Szkło: Stosujemy szkło o hemisferycznej transmisji +91%

Systemy cieniujące: Innowacyjne podwójne systemy cieniówek: Iso ++ Tkanina układana w kształt litery „W”. Tkanina wynaleziona przez Ludvig Svensson z podwyższoną przepuszczalnością światła.

Klimat: System Air in Control nawiązuje do nowych technologii systemów upraw. Doskonale sprawdza się w uprawie ogórka podczas okresu zimowego. Nowe metody kontroli klimatu są przystosowane specjalnie pod uprawy zimowe.

Szklarnie kabrio

Nowy typ szklarni kabrio z firmy Bom Group zapewnia uprawie bezpieczne i w pełni kontrolowane środowisko. Jest to jedyny typ szklarni, w którym roślina doskonale się hartuje. Dach w tego typu szklarniach może być częściowo lub całkowicie otwarty. Konstrukcja szklarni kabrio jest dostępna w wykończeniu ocynkowanym, a także w postaci proszkowo malowanej powłoki, tak, aby przepuszczała więcej światła. Konstrukcja tych szklarni nadaje się do oszklenia, bądź wypełnienia tworzywem sztucznym i może być wykonana w dowolnym miejscu na świecie.